Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

O mnie

Mariusz

Nazywam się Mariusz. Komputerami zainteresowałem się w „zerówce”, mając 6 lat, na zajęciach z informatyki. Był to mój pierwszy kontakt z komputer i od razu stwierdziłem, że muszę mieć go u siebie w domu. Moje dziecięce marzenie spełniło się po komunii, kiedy moja rodzina złożyła się na mój pierwszy PC z „supermocnym” procesorem Pentium MMX 166 MHz. Pierwotnie ideą używania komputera było drukowanie gazetki, którą chciałem sprzedawać w szkole. Szybko jednak stał się on sposobem spędzania czasu z kolegami przy grach komputerowych. Jedną z najpopularniejszych czasopism o nich w tym czasie było CD-Action, z którym nawiązałem współpracę, będąc w gimnazjum, i pomagając współtworzyć darmowy zin* ActionMag. Konkretnie zajmowałem się tam sekcją sportową, a później już niezależnym kącikiem sportowym o nazwie Action Sport Center.

W liceum rozpocząłem swoją przygodę z programowaniem w języku Pascal. Po zdaniu matury zacząłem studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Informatyka, gdzie programowałem m. in. w C, C++, Asemblerze, C#, SQL, czy PHP. Najbardziej jednak z nich wszystkich podobała mi się składnia języka Java, która moim zdaniem była najbardziej przyjazna do nauki. Po dziś dzień uważam, że jest to najlepszy język do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem.

Jeszcze w czasie studiów zacząłem pierwszą pracę jako programista baz danych, jednak to nie było, to co naprawdę chciałem robić. Gdy tylko zakończyłem studia inżynierskiej, znalazłem dwa małe startupy, które dawały możliwość odbycia darmowych stażów. Dzięki temu nauczyłem się podstaw frameworków takich jak Spring, czy Hibernate, a także narzędzi typu Maven. Był to dobry początek i będąc już bardziej pewnym siebie udało mi się znaleźć pierwszą pracę „na etacie” jako programista Java w firmie Ultimo. Tam również kontynuowałem swój rozwój, który tak naprawdę trwa do dziś.

Mając już kilka lat doświadczenia, postanowiłem spróbować swoich sił w branży edukacyjnej jako trener programowania w największym bootcampie Java w Polsce. Było to ciekawe doświadczenie, ale trudne do pogodzenia z pracą zawodową.

W 2020 roku stwierdziłem, że zakładam bloga, na którym podzielę się z Wami tajnikami programowania, ale też pokażę odrobinę jak wygląda moje życie prywatne i czym się zajmuję poza pracą. Mam nadzieję, że na blogu odnajdziesz wiele ciekawych wpisów i zostawisz mi swój komentarz z opinią. 😉

Pozdrawiam Cię i życzę Ci owocnego kodowania!

* W ten sposób określaliśmy napisane w HTML statyczne strony, które CDA wrzucało jako dodatek na swój krążek CD.

Ciekawe informacje

Ulubione kraje: Włochy, Malta

Ulubione filmy: Podziemny krąg, Żyje się tylko dwa razy, Imperium kontratakuje

Ulubione zespoły: U2, Depeche Mode, Led Zeppelin

Ulubieni sportowcy: Iga Świątek, Alessandro Del Piero

- Advertisement - spot_imgspot_img

Blockchain

NFTs

Videos